Activ Prahova a fost „dezactivat” la Slatina

Activ Prahova Ploiești a fost dezactivat la Slatina, în derbiul Diviziei A de handbal feminin. Spun dezactivat din cauza dimensiunii eșecului suferit de handbalistele formației prahovene. Acestea au pierdut la 13 goluri diferență în „La Bombonera” slătineană. Am caracterizat sala gazdelor ca pe celebrul stadion al Bocăi deoarece are o anumită aseamănare. Singura tribună este în genul celei de pe arena argentiniană avand trei etaje.

Bănicioiu, „paradit” doar cu denunțul lui Cocoş. Victor Ponta dezvaluie cum a fabricat DNA dosarul ex-ministrului Nicolae Banicioiu, achitat in prima instanta: „Pro Romania si PMP trebuiau eliminate din Parlament”

După proporția scorului ai zice că echipa gazdă a fost cu trei plase peste cea oaspete. Nicidecum așa ceva în condițiile în care CSM Slatina nu a practicat un joc senzațional, iar vedeta echipei, Diana Lixăndroiu, a marcat doar trei goluri jocul ei fiind departe de statutul de internațională. Din nefericire și jocul Activului a fost tare departe începând cu jumătatea reprizei secunde. Atunci, Beșleagă și colegele aveau doar două goluri de recuperat însă, la modul general, ratarile multe și mari, șase lovituri de ,,7 metri” irosite, pase greșite, acțiuni individuale terminate penibil, toate acestea au dus la o asemenea înfrângere: 23-36!

Pentru Activ au jucat: Abed-Kader, Paraschiv, Ivașcu – Berbece 5 goluri, Taivan 4, Beșleagă 4, Sava 4, Fînaru 2, Capră 1, M. Arvatu 1, Vrabie 1, Florea 1, Dumitrașcu, Andrița, Epureanu. Se întâmplă să mai pierzi un derbi dar atunci când o faci într-o astfel de manieră afectezi imaginea clubului și a echipei. Este pentru prima oară, de când evoluează în divizie, când echipa gruparea prahoveană este învinsă așa rău. Tot răul spre bine spun deoarece formația prahoveană ia o pauză în campionat datorită meciurilor echipei naționale.

Surse/ Licitație măsluită, la CJ Prahova: Vicele Cristian Apostol a dat ordin ca firma unei foste consiliere PNL să câştige transportul de persoane în Prahova

Pauza poate fi un sfetnic bun, se va analiza prestația de la Slatina și trebuie să se găsească soluții astfel încât să nu se mai repete asemenea înfrângeri. Conducerea ierarhiei în Seria A a fost preluată de CSM Slatina urmată de Activ Prahova, ambele cu câte 9 puncte, iar pe locul 3 este CSM Slobozia, 6 puncte. Următoarea etapă se va disputa pe 29 octombrie, Activ Prahova urmând să joace, acasă, cu Spartac București.

Hidro Prahova continuă să îşi bată joc: Mii de prahoveni, lăsați fără apă potabilă. De vină e… seceta!

Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0726.080.191