Naționala poate bifa a patra calificare

Naționala pregătită de Daniel Pancu poate bifa cea de-a 4-a participare consecutivă la un EURO U21. România a efectuat în această seară antrenamentul oficial pe stadionul unde mâine, de la ora 18:00, va întâlni naționala Finlandei. Partida cu nordicii va fi arbitrată de o brigadă din Norvegia. Pe 4 septembrie 2020, naționala U21, pregătită atunci de Adrian Mutu, se impunea la Turku în fața Finlandei, scor 3-1, reamintește frf.ro.

Bănicioiu, „paradit” doar cu denunțul lui Cocoş. Victor Ponta dezvaluie cum a fabricat DNA dosarul ex-ministrului Nicolae Banicioiu, achitat in prima instanta: „Pro Romania si PMP trebuiau eliminate din Parlament”

La finalul acelei campanii, naționala U21 bifa cea de-a doua participare consecutivă la EURO, turneu disputat în Ungaria și Slovenia, tricolorii având să totalizeze 5 puncte și să încheie grupa alcătuită din naționalele Țărilor de Jos, Germaniei și Ungariei, la egalitate cu primele două clasate, diferența fiind făcută de golaveraj.În partida tur din preliminarii, disputată la Sibiu, România s-a impus cu 1-0. Acum, naționala noastră își poate asigura o nouă calificare, iar pentru asta trebuie să învingă Finlanda.

Colegii mai tineri de la naționala U19, antrenată de Ion Marin, s-a impus clar, 4-0, tot pe terenul echipei finlandeze, dar intr-un al doilea joc amical. Cercel a deschis scorul, în al doilea meci de pregătire disputat în cadrul complexului Eerikkilä, din Finlanda, în minutul 25. Darius Fălcușan a majorat avantajul în minutul 31, ca Tarbă Ianis să facă 3-0 până în pauză. Cercel, fundașul celor de la Farul Constanța, a realizat dubla în minutul 68 și a închis tabela. În primul meci de pregătire, tricolorii au remizat cu Finlanda, scor 0-0. Sursa: frf.ro

Surse/ Licitație măsluită, la CJ Prahova: Vicele Cristian Apostol a dat ordin ca firma unei foste consiliere PNL să câştige transportul de persoane în Prahova

Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0726.080.191