Posibil meci de baraj!

Petrolul Ploiești a intrat în săptămâna Cupei României. Joi, pe teren propriu, fotbaliștii Petrolului trebuie să bată Sepsi Sfântu Gheorghe ca să fie siguri de calificarea în sferturile de finală. Dacă nu, conform calculelor celor de la frf.ro, găzarii pot ajunge să joace meci de baraj cu Corvinul! Iată varianta în care se poate ajunge la un joc decisiv:’’ Dacă, spre exemplu, Petrolul face 0-0 acasă cu Sepsi iar Corvinul un 1-1 la Pecica, dar și în orice alt scenariu în care se ajunge la egalitate de golaveraj și egalitate de goluri marcate în grupă, atunci vom avea meci de baraj între Petrolul și Corvinul!“ – se precizează pe siteul oficial al FRF.

Bănicioiu, „paradit” doar cu denunțul lui Cocoş. Victor Ponta dezvaluie cum a fabricat DNA dosarul ex-ministrului Nicolae Banicioiu, achitat in prima instanta: „Pro Romania si PMP trebuiau eliminate din Parlament”

Celealte variante prezentate de frf.ro pentru Grupa A sunt următoarele:

Surse/ Licitație măsluită, la CJ Prahova: Vicele Cristian Apostol a dat ordin ca firma unei foste consiliere PNL să câştige transportul de persoane în Prahova

Pentru calificarea în sferturile de finală, sibienii de la Hermannstadt sunt obligați să învingă la formația de eșalon secund Chindia! Cu un succes, Hermannstadt acumulează 7 puncte și așteaptă un pas greșit de la Petrolul sau Corvinul. Dacă una dintre acestea pierde, trupa lui Măldărășanu iese din grupă! În caz că Petrolul sau Corvinul, ori ambele, remizează în ultima etapă, la egalitate de puncte cu Hermannstadt se va aplica pentru departajare criteriul golaverajului general în grupă (Petrolul, Corvinul și Hermannstadt nu au avut meciuri directe). Hermannstadt ar depăși în acest scenariu (toate trei echipe la 7 puncte) și Petrolul, și Corvinul, la golaveraj (acestea vor române cu golaverajul actual, după remize), iar prahovenii s-ar alătura sibienilor în sferturile de finală, dacă vor rămâne cu mai multe goluri marcate în grupă decât Corvinul!

Iată programul meciurilor decisive și clasamentul înaintea ultimei runde din faza grupelor :

Hidro Prahova continuă să îşi bată joc: Mii de prahoveni, lăsați fără apă potabilă. De vină e… seceta!

Petrolul 52 – Sepsi (7 decembrie, 17:00, Digi Sport, Prima Sport)

Chindia – Hermannstadt (7 decembrie, 17:00, FRF.tv)

Progresul Pecica – Corvinul 1921 Hunedoara (7 decembrie, 17:00, Digi Sport, Prima Sport)

1.ACS Petrolul 52 2 2 0 0 4-1 6p
2.Corvinul Hunedoara 2 2 0 0 3-0 6p
3.Hermannstadt 2 1 1 0 7-1 4p
4.Sepsi 2 0 1 1 1-2 1p
5.Chindia Târgoviște 2 0 0 2 0-4 0p
6.Progresul Pecica 2 0 0 2 1-9 0p

Sursa:frf.ro

Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0726.080.191