
Sanda Țăranu, fostă prezentatoare TV, în vârstă de 85 de ani, și Marina Voica, în vârstă de 88 de ani, sunt prietene bune de mai mulți ani. Cele două locuiesc la Breaza, iar până de curând, acestea se vizitau zilnic. După moartea soțului prezentatoarei TV, lucrurile s-au schimbat.
Marina Voica și-a arătat îngrijorarea că buna ei prietenă evită vizitele. „Înainte, ne vizitam aproape în fiecare zi, suntem vecine, aici, la Breaza, dar de când Sandei i-a murit soțul, tenorul Nicolae Ţăranu, și viața ei s-a schimbat.
Mă gândeam, oare, ce are cu mine? N-are nimic, a înaintat în vârstă, la toți au venit bolile, i s-a schimbat starea, nu mai suntem aceleași”, spunea Marina Voica, într-un recent interviu pentru Click!
La aflarea veștii că solista Marina Voica este îngrijorată pentru starea ei, după decesul soțului, Sanda Țăranu are și o explicație.
„Da, eu cu Marina ne vizitam foarte des, și la București, dar și aici, la Breaza, era zilnic la noi în casă, stăteam la povești. Însă, după ce am rămas singură, după decesul soțului meu, lucrurile s-au mai schimbat. Asta e viața. Nu pot să dau vina nici pe sănătate, că n-aș fi bine, că nu e adevărat”, a spus Sanda Țăranu pentru sursa citată.
Sanda Țăranu are 85 de ani și se menține într-o formă de invidiat. Ea a dezvăluit care este alimentația ei zilnică.
„Mănânc foarte sănătos, fără E-uri, legumele și fructele le cumpăr din piața din Breaza, mi le aleg singură sau rog vânzătoarea așa: Alegeți-mi-le ca pentru dumneavoastră! Nu prea mănânc carne și niciodată prăjită.
Carnea o prepar la abur, fiartă, cu legume și cu puțină smântână, peste care presar mirodenii, pentru gust. La prânz, mănânc zilnic supe creme din legume, făcute la blender, foarte sănătoase.
Mai am ajutoare la căsuța de vacanță din Breaza, dar numai la lucrurile grele, precum vopsitul lemnăriei, spălatul geamurilor, am unele speciale, înguste”, a mai adăugat Sanda Țăranu.
Urmărește-ne pe Google News




Promisiuni electorale vs. Realitate, ep. 2/ Furnalului – Strada celor o mie de lacuri: Fără asfalt, fără canalizare, fără gaze: Noi pentru ce plătim impozit?
ALO, Primăria Ploiești! Cât timp mai transformăm orașul într-o groapă de gunoi? Festivaluri avem, camere de supraveghere când montăm?
Consilierul AUR din Boldești-Scăeni Răzvan Tănase acuză politizarea proiectului ANL: „Unele apartamente ajung la rude ale primarului Florin Dincă și ale viceprimăriței”






