Recomandări video

Loading videos...

Patru luptători și numeroase medalii

Patru luptători și numeroase medalii

Patru dintre sportivii secţiei de kempo a CSM Ploieşti au participat, recent, la Campionatele Naționale de Submission şi MMA, desfăşurate în Sala Apollo, din Bucureşti. Sportivii pregătiți de Horia Rădulescu au reuşit să obţină trei titluri de campioni naţionali, două de vicecampioni şi trei medalii de bronz!

Două dintre cele trei titluri de campion naţional au fost cucerite de Robin Mihai, cel care s-a impus la categoria „50 kg”, 12-14 ani, atât la MMA, cât şi la Submission! Campion naţional a devenit şi Vlăduţ Oprică la „60 kg”, seniori, în concursul de Submission, tot el fiind vicecampion la aceleaşi categorii în competiţia de MMA.
Nicuşor Iliuţă este vicecampion naţional la „75 kg”, seniori – Submission şi medaliat cu bronz la aceleaşi categorii de greutate şi vârstă la MMA.

Consilierii PSD Ploiești propun prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii

Nu în ultimul rând, Richard Oghinciuc a obţinut medaliile de bronz în ambele discipline la categoria „75 kg”, 14-16 ani, cu menţiunea că el a fost nevoit să concureze la o categorie superioară de vârstă, întrucât nu a avut adversari la „75 kg” la 12-14 ani. Sursa:csmploiesti.ro

Emil Drăgănescu, administratorul public al Prahovei, mesaj de Ziua Drapelului: „Între Klauss, Dominic sau Siegfried, parcă mai mult îmi plac numele: Sorin, Nicușor, Victor”

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468