Circulația se desfășoară cu dificultate la metrou, după ce o tânără s-a aruncat în fața trenului într-o stație din Sectorul 5, anunță Poliția Capitalei. Potrivit informațiilor Digi24, este vorba despre stația Eroilor.
ACTUALIZARE Poliția anunță că este vorba despre o adolescentă de 15 ani, care a fost salvată de echipajele ajunse la fața locului și a fost transportată la spital, în vederea acordării îngrijirilor medicale suplimentare.
Știrea inițială: Polițiștii și echipajele de prim-ajutor au ajuns rapid la fața locului și intervin acum pentru a salva persoana implicată, potrivit unui comunicat al polițiștilr.
Activitățile sunt în desfășurare, iar cercetările sunt continuate de Brigada de Poliție pentru Transportul Public – Serviciul Poliție Metrou, pentru a stabili cu exactitate condițiile în care s-a produs incidentul.
Potrivit telespectatorilor Digi24, la metrou este aglomerație, iar circulația a fost perturbată pe magistralele 1 și 3.




Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar în dosarul mitei electorale. Contestația depusă de primarul Bucureștiului a fost respinsă
Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!
FĂRĂ MILĂ PENTRU BIETELE ANIMALE! Consilierii primarului Polițeanu au votat ÎMPOTRIVA înființării serviciului pentru câinii fără adăpost. „Mișcarea Noi, Ploieștenii” nu sunt de acord cu salvarea câinilor de pe străzi!


