
Subprefectul judetului Prahova Mircea Tanase a izbucnit, vineri, la adresa constructorului responsabil cu reparatiile la podul din Blejoi.
Tanase a reclamat faptul ca lucrarile inainteaza foarte greu si a cerut explicatii muncitorilor aflati pe santier, anuntand ca va solicita CNAIR, beneficiarul lucrarii, finalizarea de urgenta a reparatiilor si reluarea traficului rutier.
„Astăzi trebuia să fie redeschis circulației podul de la Blejoi!
Din păcate,constructorul nu a fost pregătit și ține prahovenii in cozi interminabile in trafic,independent de voința autorităților locale!
La fața locului constructorul s-a angajat să finalizeze lucrarea pănă la sfârșitul lunii curente!!
Voi cere de urgență explicații CNAIR întrucât sunt beneficiarii acestei lucrări pe DN1A și voi fi zilnic la fața locului!”, a transmis subprefectul Mircea Tanase.




Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar în dosarul mitei electorale. Contestația depusă de primarul Bucureștiului a fost respinsă
Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!
FĂRĂ MILĂ PENTRU BIETELE ANIMALE! Consilierii primarului Polițeanu au votat ÎMPOTRIVA înființării serviciului pentru câinii fără adăpost. „Mișcarea Noi, Ploieștenii” nu sunt de acord cu salvarea câinilor de pe străzi!






