Recomandări video

Loading videos...

Vremea intră într-un proces de răcire de astăzi. Ce urmează după zilele cu ploi și furtuni

Vremea intră într-un proces de răcire de astăzi. Ce urmează după zilele cu ploi și furtuni

După valul de caniculă din ultimele zile, meteorologii au anunțat că vremea începe să se răcească. Temperaturile vor scădea de astăzi, urmând ca vremea să se încălzească din nou în zilele următoare și să se înregistreze peste 35 de grade Celsius.

ORAȘUL SE DEZINTEGREAZĂ LA PROPRIU! Copac putrezit prăbușit peste cablurile electrice pe strada Torcători. Ploieștenii, la un pas de moarte în timp ce Polițeanu se ceartă pe Facebook!

Meteorologii au anunțat că după zilele caniculare urmează un weekend cu temperaturi mai mici. Vremea intră într-un proces de răcire începând de astăzi, dar de luni, vremea caniculară revine în România. De săptămâna viitoare, sunt așteptate din nou temperaturi de peste 35 de grade Celsius.

Virgil Nanu anunță că Centura Comarnic intră în linie dreaptă: finalizarea lucrărilor este estimată pentru luna august

Cum va fi vremea, după zilele cu instabilitate atmosferică

Florinela Georgescu, director ANM, a explicat faptul că vremea se răcește începând de astăzi. Temperaturile vor fi mai mici decât zilele trecute și în weekend.

Mihai Apostolache: „Polițeanu este într-o continuă campanie electorală și uită că a fost ales să administreze acest oraș”

Zonele în care se răcește vremea, în special, vor fi estul, centrul și sud-vestul țării, acolo unde pot să apară și intensificări ale vântului. Spre seară, pot să apară și precipitații, iar în unele zone și furtuni cu descărcări electrice, în special în zonele de deal și munte.

Începând de săptămâna viitoare, vremea începe să se încălzească treptat din nou, asta după ce în România va ajunge o masă de aer cald. Miercuri, s-ar putea ca în mai multe zone să se înregistreze mai mult de 35 de grade Celsius, în special în sudul țării.

Și la începutul lunii iulie se vor înregistra temperaturi caniculare

Meteorologii estimează că vremea se va menține caniculară și la începutul lunii iulie, atunci când în sudul și sud-vestul țării s-ar putea înregistra temperaturi de 35 de grade Celsius.

Specialiștii spun că vor fi puține episoade cu ploi de scurtă durată, iar din 7 iulie, temperaturile vor fi normale pentru luna iulie, dar regimul pluviometric va rămâne deficitar, mai ales în sudul și sud-vestul țării.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468