
Un bărbat suspectat de furt din buzunare și genți a fost ridicat de polițiști în urma unor percheziții efectuate joi, în Ploiești.
Bărbatul opera în autobuze și în zonele aglomerate din oraș.
,,Polițiștii din cadrul Biroului de Combaterea Infracțiunilor contra Persoanei și Patrimoniului – Poliția Municipiului Ploiești au pus în executare, în dimineața zilei de 26 iunie 2025, patru mandate de percheziție domiciliară, pe raza municipiului Ploiești, într-un dosar penal în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat.
Din cercetările efectuate până în prezent a rezultat că, în perioada mai – iunie 2025, persoana bănuită de comiterea faptelor ar fi sustras mai multe bunuri din gențile și buzunarele unor persoane din municipiul Ploiești, cauzând un prejudiciu ce urmează a fi stabilit ulterior.
În urma perchezițiilor, o persoană a fost condusă la sediul unității de poliție pentru audieri și dispunerea măsurilor legale.
Activitățile operative au fost desfășurate cu sprijinul luptătorilor din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale Prahova .
Cercetările continuă în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care a fost comisă fapta, precum și identificarea și tragerea la răspundere penală a persoanelor implicate,, se arată într-un comunicat al IPJ Prahova.




Teorie lansată de Sebastian Ghiță: „Red alert! Partidele Pro Occident sunt obligate să ajungă la o soluție de guvernare”
După pelerinajul electoral făcut pentru noul premier maghiar, întrebarea momentului: A participat consilierul Tonciuc și la parada LGBT de la Budapesta?
Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană






