Recomandări video

Loading videos...

Un băiețel a murit, după ce un șofer l-a lăsat într-o mașină încinsă cu orele. Conducătorul auto lucra la protecția copilului

Un băiețel a murit, după ce un șofer l-a lăsat într-o mașină încinsă cu orele. Conducătorul auto lucra la protecția copilului

Un băiețel de trei ani a murit după ce un șofer al serviciilor pentru protecția copilului l-a lăsat într-o mașină încinsă mai bine de cinci ore, timp în care a plecat să cumpere tutun și mâncare.

Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană

Micuțul a fost descoperit de poliție în vehiculul parcat în fața unei case din Birmingham, Alabama, după ce părintele lui de plasament s-a dus să-l ia de la grădiniță și personalul de acolo și-a dat seama că băiatul lipsea, relatează  

Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz

Un șofer îl luase pe băiețel pentru a-l duce la biroul Departamentului pentru Resurse Umane din Bessemer, pentru a-și vizita tatăl biologic, potrivit mătușii sale, Brittney Debruce.

La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani

Dar Ketorrius nu a mai fost dus înapoi la grădiniță.

Poliția l-a găsit pe băiat în mașina parcată pe o stradă. Geamurile erau închise și motorul nu era pornit.

Micuțul a fost lăsat în mașina fierbinte între orele 12:30 și 17:30, marți, potrivit adjunctului șefului medicului legist, Bill Yates.

A fost declarat decedat la fața locului, puțin după ora 18:00.

Este coșmarul oricărui părinte,” au spus părinții săi, potrivit avocatului lor, Courtney French, vineri.

Copilul nostru ar fi trebuit să fie în viață.”

Departamentul pentru Resurse Umane a declarat că băiatul „era transportat de un furnizor contractual în momentul incidentului” și că furnizorul a concediat șoferul.

Băiețelul fusese luat de la grădiniță la ora 9 dimineața pentru a-și vizita tatăl și a stat acolo până la 11:30, potrivit unui avocat.

Ulterior, șoferul ar fi oprit la un magazin de tutun și a luat mâncare pentru familia sa.

Apoi, acesta s-a dus acasă și l-a lăsat pe băiat în mașină, mai spune avocatul.

Având în vedere temperaturile extreme din acea zi și un indice de căldură de 42°C (108°F), temperatura din interiorul mașinii în care KJ a fost prins a depășit, probabil, 65°C (150°F),” a declarat avocatul.

Aceasta este o tragedie sfâșietoare și perfect prevenibilă.”

El este primul copil din Alabama care a murit într-o mașină încinsă în acest an și al șaisprezecelea din Statele Unite, potrivit organizației Kids and Car Safety.

Incidentul s-a petrecut la doar câteva săptămâni după ce un băiețel de un an din California a murit după ce mama lui l-ar fi lăsat, împreună cu fratele său mai mare, într-o mașină fierbinte mai bine de o oră în timp ce își făcea un tratament cosmetic la buze. Fratele său de doi ani a supraviețuit.

Produsul alimentar pus sub lacăt în supermarketurile din Germania. A ajuns să fie furat în masă după scumpire

Articol recomandat de

„Poate nu-și mai dorește” Simona Halep s-a pronunțat despre David Popovici, după succesele din Singapore

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468