Recomandări video

Loading videos...

Mama gemenilor din Ploiești, morți după ce au căzut de la etajul 10, a fost eliberată din închisoare! Cum arată și ce face acum: “Pentru copiii mei aș fi orice” | VIDEO

Mama gemenilor din Ploiești, morți după ce au căzut de la etajul 10, a fost eliberată din închisoare! Cum arată și ce face acum: “Pentru copiii mei aș fi orice” | VIDEO

Mama gemenilor din Ploiești, care au murit după ce au căzut de la etajul 10, a fost eliberată din închisoare mai devreme. Femeia și-a ispășit o parte din pedeapsă, iar acum se află din nou în libertate. Cum arată și ce face acum.

SURSE – Nicușor Dan va încredința mandatul de premier PSD. Sunt luate în calcul două nume, Grindeanu și Rogobete. Urmează guvern monocolor, doar cu psd-iști. AUR este exclus din toate calculele politice

Cu patru ani în urmă, în 2021, întreaga țară a fost șocată de moartea gemenilor din Ploiești. Copiii au sfârșit în mod tragic după ce au căzut de la etajul 10. Mama lor nu îi supraveghea, ci se afla într-o altă cameră, era concentrată la telefon făcând live pe rețelele de socializare.

VIDEO: Infrastructura are prioritate în mandatul lui Virgil Nanu. A fost aprobat acordul cu CNAIR pentru lărgirea ieșirii spre Strejnicu și pasajul DN 1

Mama gemenilor căzuți de la etajul 10 a fost eliberată din închisoare

După ce copiii ei au murit, Andreea a fost condamnată la trei ani de închisoare cu executare în februarie 2023. Timpul a trecut, femeia și-a ispășit o parte din pedeapsă și a ieșit din spatele gratiilor. Aflată în libertate, femeia a revenit la vechiul obicei: își ocupă timpul făcând live-uri pe platformele online.

CJ Prahova a aprobat încheierea acordului de parteneriat cu CNAIR pentru realizarea pasajului de la Strejnic

Cu doar câteva ore în urmă, mama gemenilor căzuți de la etajul 10 a publicat un video emoționant cu fotografii ale copiilor săi, însoțit de un mesaj vocal impresionant.

Așadar, după ce a ieșit din spatele gratiilor, mama gemenilor decedați pare că încearcă să-și refacă viața, revenind la vechiul obicei de a face live-uri și postări pe platformele de social media.

Andreea Vizu a fost trimisă în judecată pentru ucidere din culpă

În aprilie 2022, după patru amânări, instanța penală a Judecătoriei Ploiești s-a pronunțat în cazul Andreei Vizu, femeia ai cărei gemeni au murit după ce au căzut de la etajul 10, în timp ce ea făcea live pe TikTok, în seara zilei de 11 august 2021. Autoritățile au decis că femeia este vinovată de ucidere din culpă.

Femeia a fost condamnată la trei ani de închisoare cu executare în februarie 2023.

„La data de 18 august 2021 s-a dispus continuarea urmăririi penale faţă de mama minorilor decedaţi, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ucidere din culpă, aceasta fiind audiată în calitate de suspectă în cauză. Din probele administrate în cauză până în prezent a rezultat la data de 11 august 2021, minorii în vârstă de doi ani, fiind lăsaţi nesupravegheaţi de către mama lor, s-au urcat pe un corp de mobilier din apropierea ferestrei dormitorului şi s-au precipitat de la etajul 10 al imobilului unde locuiau, rezultând decesul acestora”, a transmis, într-un comunicat, Parchetul de pe lângă Judecătoria Ploieşti.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468