
Un bărbat de 24 de ani din Păulești a fost luat dus la audieri, joi dimineață, în urma unor percheziții. Tânărul este suspectat că a furat bani din mai multe magazine.
,,La data de 25 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției municipiului Ploiești – Secția 1 Poliție, au pus în executare 4 mandate de percheziție domiciliară, în localitatea Păulești într-un dosar penal ce vizează săvârșirea infracțiunii de furt calificat (12 acte materiale).
În fapt, în cursul lunii septembrie a.c., un tânăr de 24 de ani, din județul Prahova, ar fi sustras mai multe sume de bani din societăți comerciale din municipiul Ploiești și localitatea Păulești, cauzând un prejudiciu de 3.500 de lei.
În acest context, tânărul de 24 de ani, a fost condus la sediul unității de poliție, pentru continuarea activităților procedurale.
Facem precizarea că, pe întreg parcursul procesului penal, persoanele cercetate beneficiază de prezumția de nevinovăție, conform legii.
Activitățile au fost desfășurate cu sprijinul luptătorilor din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale Prahova,, a transmis IPJ Prahova.




Teorie lansată de Sebastian Ghiță: „Red alert! Partidele Pro Occident sunt obligate să ajungă la o soluție de guvernare”
După pelerinajul electoral făcut pentru noul premier maghiar, întrebarea momentului: A participat consilierul Tonciuc și la parada LGBT de la Budapesta?
Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană






