
ISU Prahova a efectuat sâmbătă, 6 decembrie, 11 controale de prevenire în cadrul târgului de Crăciun din Ploiești, iar în urma verificărilor pompierii au constatat 18 nereguli.
Potrivit unui comunicat, ISU Prahova a aplicat 5 amenzi în valoare totală de 2.500 de lei, dar și 13 avertismente.
”Pe durata verificărilor nu au fost constatate probleme deosebite. Principalele deficiențe semnalate au vizat instalațiile electrice și neasigurarea numărului minim de mijloace tehnice de apărare împotriva incendiilor, referindu-ne aici la stingătoare.
Astfel de controale sunt esențiale pentru prevenirea situațiilor de urgență și pentru asigurarea unui climat de siguranță pentru vizitatorii evenimentelor publice, în special în perioada aglomerată a sărbătorilor.”, a transmis ISU Prahova.
Sursa: Ziarulincomod.ro




Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar în dosarul mitei electorale. Contestația depusă de primarul Bucureștiului a fost respinsă
Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!
FĂRĂ MILĂ PENTRU BIETELE ANIMALE! Consilierii primarului Polițeanu au votat ÎMPOTRIVA înființării serviciului pentru câinii fără adăpost. „Mișcarea Noi, Ploieștenii” nu sunt de acord cu salvarea câinilor de pe străzi!






