
Un ploieștean de 30 de ani a fost arestat preventiv, după ce a furat alimente dintr-un magazin, apoi a amenințat un angajat care l-a surprins.
,,Polițiștii din cadrul Secției de Poliție nr. 4 Ploiești au fost sesizați la data de 13 decembrie a.c., în jurul orelor 22:00, de către o persoană, cu privire la faptul că, în incinta unui magazin situat din municipiul Ploiești, județul Prahova, un bărbat ar fi sustras produse alimentare.
La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani
În fapt, la aceeași dată, polițiștii au fost sesizați prin apel 112 de către un angajat al unei societăți comerciale din municipiul Ploiești, cu privire la faptul că un bărbat ar fi sustras mai multe bunuri din incinta unității, iar în momentul în care ar fi fost surprins de un angajat, acesta ar fi manifestat un comportament agresiv verbal, adresându-i amenințări.
La fața locului s-a deplasat, de îndată, un echipaj din cadrul structurii de ordine publică, pentru verificarea aspectelor semnalate.
Persoana în cauză a fost identificată ca fiind un bărbat de 30 de ani, din municipiul Ploiești.
Bărbatul a fost condus la sediul unității de parchet pentru audieri.
În urma probatoriului administrat, procurorul din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Ploiești a dispus continuarea cercetărilor pentru săvârșirea infracțiunii de tâlhărie calificată.
În urma audierilor, bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore, iar ulterior prezentat instanței, care a admis propunerea procurorului și a dispus arestarea preventivă pentru 30 de zile.
Cercetările continuă sub coordonarea unității de parchet, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tâlhărie calificată,, a transmis IPJ Prahova.




Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană
Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz






