
O explozie de butelie s-a produs, vineri dimineață, într-o curte din satul Perșunari, comuna Gura Vadului. Butelia se afla într-un foișor. O femeie a suferit arsuri de gradul II și III pe față și pe mâini.
,,O explozie de butelie s-a produs în această dimineață în comuna Gura Vadului, satul Perșunari.
La fața locului au fost mobilizate o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Mizil și ambulanța SMURD de terapie intensivă mobilă de la Detașamentul 2 Ploiești. În sprijin, acționează și un echipaj din cadrul Serviciului de Ambulanță Județean Prahova.
Explozia s-a produs într-un foișor și nu a fost urmată de incendiu. În urma deflagrației, o femeie în vârstă de aproximativ 45 de ani, conștientă, a suferit arsuri de gradul II și gradul III la nivelul feței și membrelor superioare.
Victima este asistată medical la fața locului,, a transmis ISU Prahova.




Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar în dosarul mitei electorale. Contestația depusă de primarul Bucureștiului a fost respinsă
Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!
FĂRĂ MILĂ PENTRU BIETELE ANIMALE! Consilierii primarului Polițeanu au votat ÎMPOTRIVA înființării serviciului pentru câinii fără adăpost. „Mișcarea Noi, Ploieștenii” nu sunt de acord cu salvarea câinilor de pe străzi!






