
Politia Locala Ploiesti a facut verificări în zonele de comercializare a mărțișoarelor pentru a verifica daca sunt respectate amplasamentele stabilite de municipalitate.
Pentru neregulile constatate, comerciantii au primit amenzi in cuantum de 27.000 de lei.
„Susținem comercianții și artizanii locali care aduc culoare în oraș în această perioadă. Târgurile și mărțișoarele înseamnă tradiție și comunitate.
Pentru ca acest cadru să rămână corect și civilizat, activitatea trebuie desfășurată cu respectarea amplasamentelor stabilite și a convențiilor de ocupare a domeniului public.
În perioada 27 februarie – 1 martie, Poliția Locală Ploiești a desfășurat acțiuni de verificare pentru combaterea comerțului neautorizat și pentru menținerea curățeniei în spațiile publice.
🔹 29 de sancțiuni contravenționale – 24.000 lei – pentru lipsa convenției sau nerespectarea amplasamentului aprobat
🔹 2 sancțiuni – 3.000 lei – pentru depozitarea ilegală de ambalaje și resturi pe domeniul public
Ne dorim un oraș animat, dar curat și civilizat.
Verificările vor continua pe toată perioada dedicată comercializării produselor de sezon.”, a transmis Primaria Ploiesti.




ORAȘUL SE DEZINTEGREAZĂ LA PROPRIU! Copac putrezit prăbușit peste cablurile electrice pe strada Torcători. Ploieștenii, la un pas de moarte în timp ce Polițeanu se ceartă pe Facebook!
Virgil Nanu anunță că Centura Comarnic intră în linie dreaptă: finalizarea lucrărilor este estimată pentru luna august
Mihai Apostolache: „Polițeanu este într-o continuă campanie electorală și uită că a fost ales să administreze acest oraș”






