
Inca o generatie de „LMV-isti” si-a luat, astazi, ramas bun de la prestigiostul Colegiu, intr-un cadru festiv incarcat cu emotie, bucurie, dar si regrete fata de prieteniile si aventurile care s-au legat in anii de liceu.
Ca de fiecare data, elevii care au absolvit cursurile „batranului LMV” s-au prezentat in fata profesorilor cu decenta, recunostinta si planuri de viitor.
Le uram mult succes pe mai departe si speram ca fiecare dintre ei sa ia cele mai bune decizii in viata!
„Priviți înapoi cu iubire și cu recunoștință, mergeți mai departe cu încredere, curaj şi convingerea că viitorul aparține doar celor care nu încetează să creadă în frumuseţea visurilor pe care şi le-au făurit.
Gaudeamus Igitur nu trebuie să-și stingă acordurile, ci dimpotrivă, trebuie să răsune și mai clar, însoţindu-vă pe drumul spre viitorul care deja a început.
Felicitări și succes în continuare!”, este mesajul postat pe pagina de Facebook a Colegiului National „Mihai Viteazul” Ploiesti.





După pelerinajul electoral făcut pentru noul premier maghiar, întrebarea momentului: A participat consilierul Tonciuc și la parada LGBT de la Budapesta?
Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană
Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz






