
Depistată de polițiști după ce ar fi sustras 8.000 de lei dintr-o geantă
La data de 8 iunie a.c., polițiștii din cadrul Secției nr.1 de poliție Ploiești au identificat o persoană banuită de săvârșirea unei infracțiuni de furt.
În fapt, la data de 3 iunie a.c., polițiștii au fost sesizați de către o femeie, despre faptul că în timp ce se afla în incinta unui magazin dintr-un centru comercial, i-ar fi fost sustrasă o sumă de bani din geanta uitată în cabina de probă.
La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani
În urma investigațiilor și a cercetărilor efectuate, polițiștii au identificat și depistat persoana banuită de comiterea faptei ca fiind o tânără în vârstă de 19 ani din municipiul Ploiești, ulterior fiind condusă la sediul unității de poliție pentru audiere.
Prejudiciul cauzat, în valoare de 8.000 de lei, a fost recuperat în totalitate.
În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt.
Comunicat IJP Prahova




Mai avem țară sau suntem colonie? Un nou „tun” dat de guvernul Bolojan. Ce contract a semnat ieri cu o companie germană
Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz






