
Scene de panică într-un centru comercial din București, unde o femeie de 49 de ani a fost reținută după ce ar fi distrus un amanet și ar fi fugit cu bijuterii în valoare de aproape 30 de mii de lei.
Consilierii PSD Ploiești propun prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii
Potrivit anchetatorilor, totul ar fi pornit de la un conflict legat de un bun amanetat. Femeia ar fi făcut scandal, ar fi smuls și aruncat pe jos aparate electronice și un POS, apoi ar fi spart vitrina unei insule comerciale și ar fi furat mai multe bijuterii înainte să încerce să dispară.
Polițiștii au prins-o la scurt timp, iar prejudiciul a fost recuperat integral. Pe lângă furt calificat și distrugere, femeia este cercetată și pentru tulburarea ordinii și liniștii publice.




Emil Drăgănescu, administratorul public al Prahovei, mesaj de Ziua Drapelului: „Între Klauss, Dominic sau Siegfried, parcă mai mult îmi plac numele: Sorin, Nicușor, Victor”
Alertă maximă pe strada Andrei Mureșanu: Un copac complet putrezit stă să cadă FIX pe o trecere de pietoni! Domnule Polițeanu, mai lăsați Facebook-ul?



