De Ziua Europei, Diana Șoșoacă a făcut un gest extrem. Europarlamentara a publicat pe Facebook un videoclip în care rupe steagul Uniunii Europene, alături de mai mulți susținători.
Potrivit videoclipului publicat de Diana Șoșoacă, manifestarea a avut loc la Mănăstirea Plăviceni, din satul Dudu, județul Teleorman.
La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani
În aceeași zi în care Diana Șoșoacă a rupt steagul UE, Ambasada Rusiei la București a publicat mai multe fotografii de la o recepție în care apare și Șoșoacă.
Consilierii PSD Ploiești propun prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii
Imaginile au fost puse pe Facebook într-un mesaj în rusește. În mesajul său, ambasadorul Rusiei a criticat Uniunea Europeană denaturând realitatea istorică și spunând că în aceeași compoziție în care s-a luptat cu URSS, acum se înarmează din nou Europa și că Rusia va acționa pentru că are „responsabilitate față de soarta planetei”.




Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz

