Recomandări video

Loading videos...

Derbiul de Galop are același câștigător ca sezonul trecut

Derbiul de Galop are același câștigător ca sezonul trecut

Iapa Lola Go a fost cea mai rapidă în alergarea pe care o poate parcurge o singură dată în carieră. Ea s-a impus în Derbiul de Galop cu viteza de 70 km/oră, conform proprietarului său, Cătălin Lungu. Acesta a mai precizat că succesul Lolei l-a făcut să plângă. Iapa condusă de Valentin Atanasov a fost premiată de Prințul Nicolae de România și familia sa. Este al doilea Derbi consecutiv câștigat de Lungu care a mai spus că fata sa este talismanul norocos deoarece anul trecut a câștigat, iar în acest an a mângâiat iapa înainte de cursă.

Și driver-ul Viorel “Ulise” Gheorghe are talisman tot o fată. Este vorba despre nepoata sa, Antonia. “Ulise” s-a impus în Premiul Radu Stanian, alergare cu cei mai mulți cai dintre cursele zilei, după un finiș spectaculos și a dedicat cursa familie sale, dar mai ales nepoatei care a încheiat anul școlar cu FB! Foarte bine au încheiat celelalte două întreceri de galop ale zilei și Haviva (jocheu Yuli Asenov, proprietar Sport Sandrovo & Bragadiru SRL) – Premiul Manole Filitti şi Toosha (jocheu Yuli Asenov, proprietar Sport Sandrovo & Bragadiru SRL) – Premiul Banu Mărăcine.

Principala cursă de trap, Premiul de Încercare (cursă pregătitoare pentru Marele Premiu de Trap din data de 5 iulie) a fost câştigată de iapa Daiana (driver Adrian Marciu, proprietar Sabrina Eftimie). Catania R (driver Adrian Marciu, proprietar Ionuţ Velicu) a avut câştig de cauză în Premiul Hemeiuş, iar în cea de-a 4-a cursă de trap a reuniunii, Premiul Hera, i-a revenit armăsarului Good Boy (driver Adrian Marciu, proprietar Manox Therm).

Pe Hipodromul Ploiești a fost o atmosferă specială. Programul artistic al reuniunii a adus în prim-plan farmecul perioadei interbelice printr-un recital susținut de Luana Toader, dar și prin melodii de inspirație interbelică interpretate de Marina Ivan.

Atmosfera a fost completată de o paradă a costumelor, realizată de liceeni ploieșteni. Aceștia au premiat o parte din câștigători pe scenă în fața publicului. În premieră pe Hipodrom a fost Departamentul Ecvestru al Jandarmeriei care a dat onorul la imnul regal. Următoarea reuniune hipică este programată duminică, 5 iulie. Sursa foto:csmploiesti.ro

Provița de Jos: Primarul Ionuț Bocioacă îi mulțumește președintelui CJ Prahova, Virgiliu Nanu, pentru asfaltarea drumurilor din comună

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468