
Un copac putred s-a prăbușit peste firele de curent, pe strada Torcători din Ploiești. Un risc similar găsim și pe alte străzi din Ploiești. La intrarea în oraș, pe strada Mihai Bravu, mai mulți arbori s-au uscat și pot pica în orice moment.
Situația a fost semnalată de un cititor al phonline.ro. Acesta s-a plâns de felul cum arată intrarea în Ploiești din zona de est, dinspre Berceni, dar și de faptul că, în ciuda sesizărilor efectuate, copacii uscați care riscă să se prăbușească nu au fost tăiați.
Situația nu este singulară. Ploieștiul are multe probleme, dar nu și un primar care să le acorde prioritate. În schimb, în biroul său din Primăria Ploiești, Mihai Polițeanu s-a pus pe tors pentru a țese cu grijă o imagine falsă pe care o prezintă ori de câte ori i s-ar putea imputa ceva.

Cad copaci pe stradă? Cei care semnalează problemele sunt rău intenționați. Facem drift în buricul orașului? Cei afectați de zgomot, fum și restricții sunt dușmani feroce ai #PloieștiuluiCelViu. Locuiești în zona Bulevardului și nu vrei aglomerație, circ și fecale în poartă? Nu ești deschis la distracție!




ORAȘUL SE DEZINTEGREAZĂ LA PROPRIU! Copac putrezit prăbușit peste cablurile electrice pe strada Torcători. Ploieștenii, la un pas de moarte în timp ce Polițeanu se ceartă pe Facebook!
Virgil Nanu anunță că Centura Comarnic intră în linie dreaptă: finalizarea lucrărilor este estimată pentru luna august
Mihai Apostolache: „Polițeanu este într-o continuă campanie electorală și uită că a fost ales să administreze acest oraș”






