Recomandări video

Loading videos...

Stațiune de pe litoral românesc, luată cu asalt de turiști: „Nu ne aşteptam chiar la atât de multă lume”

Stațiune de pe litoral românesc, luată cu asalt de turiști: „Nu ne aşteptam chiar la atât de multă lume”

Pe măsură ce înaintăm tot mai mult în vară, nenumărați români vor începe să se îndrepte către litoral. Plajele deja sunt pline de turiști, iar numai în Mamaia, Eforie şi Năvodari, hotelierii așteaptă undeva în jur de de turiști.

Consilierii PSD Ploiești propun prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii

Tot mai mulți turiști se vor îndrepta către litoral în perioada următoare, pe măsură ce ne apropiem de începutul lunii iulie. În stațiunile de la malul mării deja au ajuns nenumărați turiști, iar undeva în jur de de oameni sunt așteptați să ajungă în zilele următoare la Mamaia, Eforie şi Năvodari.

Emil Drăgănescu, administratorul public al Prahovei, mesaj de Ziua Drapelului: „Între Klauss, Dominic sau Siegfried, parcă mai mult îmi plac numele: Sorin, Nicușor, Victor”

La Eforie Nord, plajele deja sunt pline de turiști, iar șezlongurile s-au ocupat imediat după micul dejun. Iar în condițiile în care un Cod galben de caniculă domină întreaga țară, litoralul se transformă într-un adevărat refugiu împotriva caniculei, conform

Alertă maximă pe strada Andrei Mureșanu: Un copac complet putrezit stă să cadă FIX pe o trecere de pietoni! Domnule Polițeanu, mai lăsați Facebook-ul?

Mii de turiști merg la mare în această perioadă

Apa mării are 23 de grade, iar împreună cu briza, ajută oamenii să reziste mai ușor în fața căldurii extreme. Cu toate acestea, meteorologii avertizează că nivelul radiaţiilor ultraviolete este foarte ridicat în această perioadă, iar turiștii trebuie să evite Soarele între orele 11 și 16.

Mai multe pentru tine

„Vreme bună, apa este caldă, copiii se joacă liniştiţi. Nu ne aşteptam chiar la atât de multă lume şi nici la apa asta caldă nu ne aşteptam”, spun turiștii care au ajuns la mare în această perioadă, conform sursei citate.

Turiștii trebuie să se hidrateze suficient

În ciuda atmosferei superbe de pe litoral, experții avertizează turiștii să se protejeze și să se hidrateze cât mai mult.

„Le recomandăm tuturor turiştilor să se hidrateze cât mai mult, să caute umbra să se bălăcească în siguranţă. Noi suntem aici să îi supraveghem şi, fără băuturi alcoolice pe timpul zilei, mai ales pe căldură”, a declarat salvamarul Costin Nistor.

Numai în perioada următoare, în stațiunile Mamaia, Eforie și Năvodari sunt așteptați undeva în jur de de oameni. Nenumărați turiști deja au ajuns pe litoral, unde încearcă să se relaxeze și să treacă cât mai ușor peste caniculă.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468