Recomandări video

Loading videos...

Armata rusă și-a pierdut jumătate din capacitatea sa de luptă în Ucraina. „Este un eșec catastrofal”

Armata rusă și-a pierdut jumătate din capacitatea sa de luptă în Ucraina. „Este un eșec catastrofal”

Armata rusă și-a pierdut aproape jumătate din capacitatea sa de luptă în urma războiului din Ucraina, a declarat șeful statului major al armatei britanice, amiralul Tony Radakin, informează Kyiv Independent.

Bogdan Toader, reconfirmat la conducerea PSD Ploiești: „Politica are valoare doar când produce rezultate pentru oameni”

„Rusia și-a pierdut aproape jumătate din capacitatea de luptă a armatei sale. Anul trecut, armata rusă a tras 10 milioane de proiectile de artilerie, dar industria rusă poate produce, în cel mai fericit caz, un milion de obuze pe an”, a spus amiralul Radakin în cadrul unei audieri în parlamentul britanic, care a avut loc pe 4 iulie.

ORAȘUL SE DEZINTEGREAZĂ LA PROPRIU! Copac putrezit prăbușit peste cablurile electrice pe strada Torcători. Ploieștenii, la un pas de moarte în timp ce Polițeanu se ceartă pe Facebook!

De asemenea, conform șefului armatei britanice, Rusia a pierdut în războiul din Ucraina de tancuri.

Virgil Nanu anunță că Centura Comarnic intră în linie dreaptă: finalizarea lucrărilor este estimată pentru luna august

„În cel mai fericit caz, Rusia poate produce 200 de tancuri pe an”, a spus Tony Radakin.

Șeful statului major al armatei UK a descris invazia rusă în Ucraina drept un „eșec catastrofal pentru Rusia” și a lăudat, în același timp, ultimele progrese făcute pe front în cadrul contraofensivei forțelor Kievului.

„În ultimele săptămâni, Ucraina a câștigat mai mult teren decât a reușit Rusia în ultimul an”, a spus amiralul Tony Radakin.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468