
Un sofer cu autoturism inmatriculat in judetul Dambovita (mare moda, mare smecherie!) a fost surprins circuland pe contrasens, in Ploiesti, zona Ploiesti Shopping City.
Stim, cu totii putem gresi, insa mai conteaza si gravitatea greselii si ce repercusiuni ar putea avea. In cazul de fata, daca soferii care se apropiau dinspre centru nu erau pe faza, damboviteanul nostru ar fi putut deveni „client” al serviciului de Medicina Legala.
Chiar daca zona respectiva nu este, poate, suficient de semnalizata prin indicatoare rutiere, scoala de soferi terminata cu brio ar trebui sa fie suficienta pentru a te descurca in trafic, fara a fi nevoie de ghidaje ca pentru turma de oi.
Din fericire, astazi, nu s-a produs nicio tragedie si speram ca soferul dambovitean si-a invatat lectia.




Bogdan Toader, reconfirmat la conducerea PSD Ploiești: „Politica are valoare doar când produce rezultate pentru oameni”
ORAȘUL SE DEZINTEGREAZĂ LA PROPRIU! Copac putrezit prăbușit peste cablurile electrice pe strada Torcători. Ploieștenii, la un pas de moarte în timp ce Polițeanu se ceartă pe Facebook!
Virgil Nanu anunță că Centura Comarnic intră în linie dreaptă: finalizarea lucrărilor este estimată pentru luna august






