O femeie în vârstă de 45 de ani a fost violată în casa scării blocului unde locuieşte, în Timişoara. Agresorul, un bărbat de 54 de ani, a urmărit-o pe stradă şi a intrat peste ea în apartament. Victima a încercat să scape şi a ieşit pe casa scării, însă acolo a fost imobilizată de bărbat.
„În data de , după ce în prealabil a pătruns fără drept în imobilul persoanei vătămate de sex feminin situat în mun. Timişoara şi a încercat să întreţină cu aceasta raporturi sexuale prin constrângere, întrucât victima a reuşit să iasă pe casa scării în vederea asigurării scăpării, inculpatul a imobilizat-o şi, prin constrângere fizică şi psihică a întreţinut un act sexual cu aceasta împotriva voinţei sale, supunând-o totodată la tratamente degradante”, a transmis Parchetul de pe lângă Judecătoria Timişoara.
Agresorul a fost prins imediat de poliţişti. Acesta a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, fiind acuzat de viol şi violare de domiciliu, în urma deciziei magistraţilor de la Judecătoria Timişoara.




Bogdan Toader, reconfirmat la conducerea PSD Ploiești: „Politica are valoare doar când produce rezultate pentru oameni”
ORAȘUL SE DEZINTEGREAZĂ LA PROPRIU! Copac putrezit prăbușit peste cablurile electrice pe strada Torcători. Ploieștenii, la un pas de moarte în timp ce Polițeanu se ceartă pe Facebook!
Virgil Nanu anunță că Centura Comarnic intră în linie dreaptă: finalizarea lucrărilor este estimată pentru luna august


