
Primarul Andrei Liviu Volosevici cere Consiliului Local al municipiului Ploiești înlocuirea viceprimarului USR, Anca Adina Popa.
Inițierea proiectului de hotărâre, care prevede această schimbare la conducerea primăriei, este motivată de faptul că atribuțiile de viceprimar, delegate prin dispozițiile primarului, au fost îndeplinite defectuos, fapt ce a determinat retragerea atribuțiilor după un anumit timp.
“Ultima situație de acest gen a fost decizia doamnei viceprimar de a vota împotrivă sau pentru prorogare la proiectele privind activitatea TCE, instituție aflată sub directa sa coordonare. Mai mult, doamna viceprimar Anca Popa nu a fost în măsură sau nu a fost interesată să ofere o soluție alternativă la aceste proiecte.
În aceste condiții, consider că doamna viceprimar şi-a exercitat atribuțiile cu rea credință și, cu siguranță, funcția de viceprimar și atribuțiile vor putea fi duse la îndeplinire mult mai bine de unul din consilierii locali ai PNL, iar propunerea mea, în acest sens, va fi domnul consilier Gheorghe Sârbu”, a declarat primarul Andrei Volosevici.




Cel mai violent atac la adresa lui Ilie Bolojan vine chiar din PNL, în timpul congresului: „Un farseur nepriceput, agresiv și încăpățânat. Omoară partidul”. Ceai, cremă de gălbenele și trimiteri la LGBT
DNA aruncă în aer „axa” Ciucu – Bolojan. Conexiuni între proiectele imobiliare din Sectorul 6 și „Omul lui Bolojan” din Oradea
Ce să facă și Polițeanu? Ce au făcut toți, în ultimii 35 ani: dă vina pe alții în timp ce leafa merge






