Recomandări video

Loading videos...

Bani de la Guvern, pentru Ploieşti. Municipiul a primit 53 milioane de lei pentru investiții

Bani de la Guvern, pentru Ploieşti. Municipiul a primit 53 milioane de lei pentru investiții

Premierul Marcel Ciolacu a semnat, astazi, alocarea bugetara din fondul de rezerva pentru mai multe Primarii din tara.

Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar în dosarul mitei electorale. Contestația depusă de primarul Bucureștiului a fost respinsă

Ploiestiul a primit una dintre cele mai mari sume repartizate (locul patru din totalul UAT-urilor) si anume 53 milioane de lei, banii urmand a fi folositi pentru investitii si alte cheltuieli.

Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!

Guvernul a decis, în ședința de astăzi, alocarea sumei de 849 milioane de lei din Fondul de rezervă bugetară la dispoziția Guvernului, prevăzut în bugetul de stat pe anul 2024, pentru asigurarea veniturilor proprii necesare activității curente și finalizarea unor obiective de investiții în 55 de municipii din 37 de județe.

FĂRĂ MILĂ PENTRU BIETELE ANIMALE! Consilierii primarului Polițeanu au votat ÎMPOTRIVA înființării serviciului pentru câinii fără adăpost. „Mișcarea Noi, Ploieștenii” nu sunt de acord cu salvarea câinilor de pe străzi!

Prin adresa Instituției Prefectului – Județul Prahova nr. 1.517/29.01.2024, au fost transmise proiectul de hotărâre a Guvernului și nota de fundamentare privind alocarea unei sume din Fondul de rezervă bugetară la dispoziția Guvernului, prevăzut în bugetul de stat pe anul 2024, pentru Municipiul Ploiești și Municipiul Câmpina, pentru plata cheltuielilor curente și de capital, se arată în document.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468