
Dani Oțil este mereu în lumina reflectoarelor, însă puțini sunt cei care știu că prezentatorul de la Antena 1 are un frate mai mare. Dorin este o persoană discretă și nu-i place să fie în centrul atenției.
Dani Oțil și Răzvan Simion au acceptat provocarea de a participa la detectorul de minciuni într-un episod special pentru vlogul lui Selly. Cei doi prezentatori au răspuns unor întrebări incomode, iar Răzvan a vrut să afle dacă prietenul și colegul său se crede mai inteligent decât fratele lui mai mare.
„Nu, el nu este nici celebru, nici bogat, dar este foarte inteligent, e tehnic. Sunt mai prost decât el, da. Și îi mulțumesc că nu m-a lăsat să fumez în liceu, a fost primul semn de inteligență.
El este cel mai bun specialist în antene GSM din România. El a muncit să monteze antenele alea mari ca să aveţi voi semnal la telefon prin munţi. Acum a mai crescut puţin şi lucrează într-o hală”, a precizat Dani Oțil.
Dorin Oțil este o persoană discretă și stă departe de lumina reflectoarelor. Fratele lui Dani Oțil este unul dintre cei mai buni specialiști în antene GSM și locuiește în județul Timiș.
Întotdeauna Dani Oțil a preferat să fie cât mai discret în ceea ce privește familia lui. Prezentatorul de la Antena 1 a mărturisit la un moment dat că își ajută părinții financiar fără ca ei să știe. Tatăl lui Dani Oțil nu a dorit niciodată să ia credit de la bancă și a avut întotdeauna același loc de muncă.
În urmă cu doi ani, în direct la Antena 1, Dani Oțil i-a făcut o urare lui Dorin, fratele lui. „Azi e ziua lui frate-miu. Eu nu-i spun niciodată «La mulți ani!» lui frate-miu, pentru că nici nu se uită la emisiune, nici nu știu dacă știe că mă ocup cu asta. Mulțumesc că m-ai bătut în clasa a V-a ca să nu mai fumez. Deci, la mulți ani! După mi-am dat seama că frate-miu este aceeași zodie ca Ramona ( – Ramona Olaru, colega lui din emisiune), d-aia ne înțelegem așa prost.
Noi am avut o relație deschisă, atât de deschisă încât unul a trebuit să plece și asta că m-a adus aici, la televizor”, a spus Dani Oțil la „Neatza cu Răzvan și Dani”.
Acum, Dani Oțil spune că se înțelege bine cu Dorin, care e mai mare decât el cu patru ani. „Eu cu frate-miu eram… eu nu ştiu cum am putut să rezistăm în aceeaşi cameră fără să ne omorâm. După, relaţia s-a supersudat. E cu patru ani mai mare.
Eu nu sunt prieten cu frate-miu pe Facebook. Ce oi fi eu aşa sălbatic? (…) Ar trebui măcar să îi accept cererea de prietenie. Pentru mine, el a făcut cele mai importante lucruri în viața mea. El m-a învățat să fumez, el m-a bătut să mă las!”, a mai mărturisit Dani Oțil.
Dorin Oțil e o prezență foarte discretă, nu a apărut niciodată pe micul ecran. El lucrează la o companie de software și este stabilit în localitatea Parta, din județul Timiș, conform informațiilor publice de pe contul lui de Facebook.
Urmărește-ne pe Google News




Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar în dosarul mitei electorale. Contestația depusă de primarul Bucureștiului a fost respinsă
Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!
FĂRĂ MILĂ PENTRU BIETELE ANIMALE! Consilierii primarului Polițeanu au votat ÎMPOTRIVA înființării serviciului pentru câinii fără adăpost. „Mișcarea Noi, Ploieștenii” nu sunt de acord cu salvarea câinilor de pe străzi!






