Băieții și fetele au câștigat ,,ștafetele”!

Atleții și atletele U13 de la Clubul Sportiv Școlar Ploiești au câștigat două medalii de aur cu ocazia Finalei Campionatului Național pentru copii, disputat în perioada 1-2 iunie, pe stadionul „Iolanda Balaș Soter”, din București. Ștafeta 5 x 80 m băieți U13 a fost cea mai bună în componența Dragoș Metea- Ștefan Tănăsescu – Alex Marinescu – Antonio Copilu – Andrei Panait. La fete, s-a impus ștafeta 5 x 80 m formată din Beatrice Stan- Teodora Moraru – Maia Ivănoiu- Calina Gudi- Antonia Mihai.

Pe lîngă aur, sportivii pregătiți de profesorii Maria Andrei și Florin Andrei au mai câștigat o medalie de argint și două medalii de bronz, astfel: Calina Gudi – 80 m -U 13(argint) respectiv Antonia Mihai – 300 m U 13 și ștafeta 5 x 80 m U 14, în componența Daniel Tudor – Justin Toma – David Coman – Andrei Neculai – Ștefan Moisoiu;

În imediata apropiere a podiumului de premiere s-au mai aflat :
Bianca Zidaru – locul 5 în proba de 300 m,
Ștefan Moisoiu- locul 5 în proba de 80 m,
Ștafeta 5 x 80 m – locul 5, în componența Bianca Rădulescu – Alexandra Avram – Briana Corciu – Maria File- Mitiță – Bianca Zidaru, Andrei Panait – locul 7 în proba de 200 m, Teodora Moraru- locul 8 în proba de 200 m!

Bănicioiu, „paradit” doar cu denunțul lui Cocoş. Victor Ponta dezvaluie cum a fabricat DNA dosarul ex-ministrului Nicolae Banicioiu, achitat in prima instanta: „Pro Romania si PMP trebuiau eliminate din Parlament”

Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0726.080.191