Senioarele le-au dat avânt junioarelor

Dupa victoria senioarelor de la CSJ Prahova, 32-17 cu U Cluj, în etapa a 2-a a Diviziei A, a venit si randul junioarelor sa invinga in meciurile disputate in acest sfarsit de saptamana. Echipa de Junioare 1 a invins in deplasare la Buzau pe SCM Gloria cu scorul de 37-36 (la pauza 22-17). Urmatoarea partida oficiala pentru echipa J1, condusa de Adina Panaite, se va disputa pe data de 6 octombrie 2024, in deplasare, in compania echipei CSS Ploiesti.

Junioarele 2 au invins la un scor mai clar pe Viitorul Otelul Galati cu scorul de 45-31, dupa ce au condus la pauza cu 21-14. Pentru jucatoarele lui Cristi Rosu urmeaza jocul de pe teren propriu din data de 28.09.2024, in compania celor de la Lucian Bute Galati. In jocul disputat pe teren propriu, junioarele 3, conduse de Victorela Ioan, au invins Academia Junior Ploiesti cu scorul de 26-20 (15 la pauza), urmand sa dispute saptamana viitoare jocul din etapa a 2-a, programat in data de 26.09.2024, in deplasare la CSS Ploiesti.

Si CSM Ploiesti a avut un start cu succese, dar la care s-a adăugat și un insucces. Juniorii 1 au debutat în „Olimpia” şi au câştigat cu 46-28 (25-10) meciul cu CSM Focşani 2007, contând pentru prima etapă a Seriei B. În etapa următoare, elevii Ramonei Ştefan vor juca, sâmbătă, la Tricolorul Breaza. Echipa de juniori 2 a fost cealaltă formaţie care a fost gazdă în prima rundă şi a reuşit să se impună, tot în „Olimpia”, cu 41-29 (25-14), în faţa celor de la Sporting Ghimbav. În runda a 2-a, CSM Ploieşti va evolua duminică pe terenul celor de la CSŞ Sfântu Gheorghe.

Singura înfrângere a fost suferită de juniorii 3 ai clubului, care au pierdut, ieri, pe terenul celor de la CSO Mizil cu 39-21 (20-12). Junioarele 2 au luat și ele startul jucând pe terenul celor de la LPS Brăila. Au reuşit să câştige cu 50-33 (27-15) partida contând pentru prima etapă a Seriei B. În etapa a 2-a, CSM Ploieşti va juca sâmbătă, pe teren propriu, cu ACS Victoria Olteni. Pentru junioarele 3 ale clubului prima etapă a venit cu o victorie uşoară, 34-12 (15-6), obţinută pe terenul Tricolorului Breaza. În următoarea săptămână, fetele au programate două meciuri: joi, în deplasare, cu CS Bucov şi duminică, pe teren propriu, cu CS Brazi.

Bănicioiu, „paradit” doar cu denunțul lui Cocoş. Victor Ponta dezvaluie cum a fabricat DNA dosarul ex-ministrului Nicolae Banicioiu, achitat in prima instanta: „Pro Romania si PMP trebuiau eliminate din Parlament”

Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0726.080.191