
Presedintele ales al Consiliului Judetean Prahova, Virgiliu Nanu, a avut o intalnire de lucru cu directorul Termo Ploiesti, Bogdan Becheanu, dar si cu reprezentantii furnizorului de gaz Premier Energy, pe tema termoficarii municipiului in sezonul rece urmator.
Discutiile au vizat aspecte ce tin de colaborarea eficienta intre toti factorii implicati pentru ca ploiestenii sa beneficieze de caldura, in sezonul rece 2024-2025, fara sincope.
„Astăzi, alături de prefectul Emil Drăgănescu, am avut o întâlnire cu domnul Bogdan Becheanu, directorul S.C. Termo Ploiești și cu reprezentanții societății Premier Energy, furnizorul de gaz subvenționat.
„Având în vedere apropierea sezonului rece și faptul că voi prelua în curând conducerea Consiliului Județean Prahova, am dorit să mă asigur că locuitorii municipiului Ploiești vor beneficia în aceast sezon de iarnă, 2024-2025, de o furnizare a agentului termic fără deficiențe. Scopul întâlnirii a fost să ne asigurăm că există o colaborare eficientă între toți factorii implicați, pentru a garanta continuitatea serviciilor și confortul cetățenilor în perioada rece.”, a anuntat Virgiliu Nanu.




ORAȘUL SE DEZINTEGREAZĂ LA PROPRIU! Copac putrezit prăbușit peste cablurile electrice pe strada Torcători. Ploieștenii, la un pas de moarte în timp ce Polițeanu se ceartă pe Facebook!
Virgil Nanu anunță că Centura Comarnic intră în linie dreaptă: finalizarea lucrărilor este estimată pentru luna august
Mihai Apostolache: „Polițeanu este într-o continuă campanie electorală și uită că a fost ales să administreze acest oraș”






