
Testele de personalitate sunt menite să ne ajute să descoperim anumite laturi ale personalității noastre. Astăzi vă prezentăm un test menit să vă dezvăluie nivelul de empatie pe care îl aveți.
Provocarea zilei de astăzi constă în observarea imaginii și să acordați o atenție deosebită primului lucru care vă atrage atenție. Semnificația o descoperiți din continuarea articolului.
Răspunsurile testului de personalitate
Te consideri o persoană empatică? Dacă da, și la ce nivel, tot ce trebuie să faci este să observi atent imaginea.
Dacă ai observat norii, trebuie să știi că nu te descurci foarte bine în a înțelege oamenii din jurul tău și nu îți este ușor să te concentrezi asupra lor. Nu ești o persoană empatică, însă generoasă și săritoare pentru semenii săi, pe care cu greu reușești să-i înțelegi.
Femeia
Dacă prima dată ți-a sărit în ochi silueta femeii, trebuie să știi că ești un adevărat expert în a simți oamenii și a-ți da seama rapid de ceea ce ei pot gândi. Cu toate acestea, ești mult mai atent la propria persoană. Este posibil să faci parte din categoria oamenilor care au împărășit foarte mult din învățăturile dobândite de-a lungul timpului.
Apa
Dacă apa este elementul care ți-a sărit rapid în ochi din imaginea pe care ți-am prezentat-o, trebuie să știi că poți fi considerată o persoană empatică. Faptul că te-ai concentrat asupra apei și nu a persoanei și reflecției ei, înseamnă că te concentrezi asupra lucrurilor importante și care contează, iar modul diferit în care vezi și simți anumite lucruri reprezintă un mare avantaj.
Reflexia femeii în apă
Dacă a fost primul lucru pe care l-ai văzut, trebuie să știi că faci parte din categoria persoanelor pasionate de studierea comportamentului și gândirii altor persoane. Ai o inteligență emoțională dezvoltată, ceea ce îți permite să îți dai seama ce simte, gândește sau chiar îți ascunde cineva. Alegi să fii empatic sau bun cu oamenii din jurul tău.




Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar în dosarul mitei electorale. Contestația depusă de primarul Bucureștiului a fost respinsă
Acum începe cu adevărat „paranghelia”: După restructurările Primăriei Ploiești, cetățenii vor aștepta 30 de zile pentru un act, iar casieriile se închid!
FĂRĂ MILĂ PENTRU BIETELE ANIMALE! Consilierii primarului Polițeanu au votat ÎMPOTRIVA înființării serviciului pentru câinii fără adăpost. „Mișcarea Noi, Ploieștenii” nu sunt de acord cu salvarea câinilor de pe străzi!






