A fost ,,de aur” la categoria lui

Boxerul de la CSM Ploieşti, Fabian Stroe, a obţinut medalia de aur la categoria „54 kg”, tineret, din cadrul celei de-a 44-a ediţii a Centurii Moldovei, turneu internaţional desfăşurat la Iaşi în perioada 4-7 septembrie.

Boxerul pregătit la club de Titi Tudor şi Adrian Pîrlogea, iar la Centrul Olimpic de la Brăila de George Perţea şi Marian Piţa, a ocupat locul 1 după ce a obţinut două victorii, la categoria lui de greutate fiind înscrişi numai 5 sportivi.

Bănicioiu, „paradit” doar cu denunțul lui Cocoş. Victor Ponta dezvaluie cum a fabricat DNA dosarul ex-ministrului Nicolae Banicioiu, achitat in prima instanta: „Pro Romania si PMP trebuiau eliminate din Parlament”

Fabian a trecut în semifinale de israelianul Eyal Pinto prin RSC (Referee Stop Contest) în repriza a doua şi, ieri, în finală, de conaţionalul Daniel Mihai Irofte, prin decizie unanimă, 5-0. La competiţia de la Iaşi au participat 122 sportivi din 8 ţări.

Surse/ Licitație măsluită, la CJ Prahova: Vicele Cristian Apostol a dat ordin ca firma unei foste consiliere PNL să câştige transportul de persoane în Prahova

Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0726.080.191