
În timp ce Primăria Ploiești o ține lunga cu parangheliile sub lozinca #PloieștiulCelViu, iar consilierii locali care nu sunt de acord cu transformarea orașului într-un bâlci etern sunt urcați pe eșafod online, orașul se surpă. La propriu!
Două găuri imense s-au căscat pe strada din spatele bocului 102, de pe Șoseaua Vestului (alăturată Jandarmeriei Prahova) – stradă preferată de șoferii care fac dreapta, pe Gh. Gr. Cantacuzino, pentru a evita coșmarul de la semaforul intersecției dintre cele două artere – și pe strada Elena Doamna.
Cea de lângă Jandarmerie are aproape 1 metru! A fost măsurată cu ruleta de un ploieștean, care a și pus o cracă mare, pentru a o semnaliza.
Groapa de pe Elena Doamna este mai mică, dar, curând, va deveni la fel de periculoasă.
Atenție mare, deci! În orice moment, vă puteți trezi cu mașina într-o groapă adâncă. Și nu vă bazați prea mult pe autorități. Primăria vopsește gardul.




Cum încearcă Spitalul Județean Ploiești să atragă mai mulți medici: bonusuri lunare și investiții în infrastructură
Phonline.ro a devenit OBSESIA lui Polițeanu! Atac și dezbinare pentru a-și ascunde lipsa de scrupule! 9 copii aruncați în stradă pentru 3.800 de lei, în timp ce giganții petrolieri primesc pomeni de la municipalitate
EXCLUSIV | Viceprimarul Alexandru Săraru (AUR) reacționează în cazul familiei cu 8 copii evacuate: „Administrația are obligația morală să găsească soluții, nu să lase oamenii în stradă!”






