Recomandări video

Loading videos...

Au luat medalii la toate categoriile

Au luat medalii la toate categoriile

Pugilistele de la CSM Ploiești au boxat la Cupa României la Box pentru Cadete, Junioare, Tineret şi Senioare. Competiția s-a desfășurat, recent, la Eforie Nord, iar sportivele CSM-ului au reuşit să obţină cinci medalii: trei de argint şi două de bronz!
Performanţele fetelor antrenate de Titi Tudor şi Adrian Pîrlogea au fost următoarele:

Medalii de argint
Ştefania Ţăndărescu (48 kg) şi Cristina Căldărariu (51 kg) – senioare;
Maria Ţăndărescu (42 kg) – cadete;

Tensiuni politice la Ploiești: Viceprimarul Săraru (AUR) solicită clarificări publice primarului Polițeanu privind agenda LGBT: „Susțineți un marș LGBT în Ploiești?”

Medalii de bronz
Denisa Bucur (51 kg) – senioare;
Miriam Ghiompirică (54 kg) – tineret.

Maestrul emerit Titi Tudor a spus că evoluția fetelor este bună în condițiile în care nu au reuşit să organizeze prea multe sparringuri pentru acestea:,, Ne-am fi dorit şi ceva aur, dar atât s-a putut la acest moment. Ne întoarcem în sală să muncim mai mult, pentru că fetele au calitate. Oricum, eu sunt mândru de ele şi de performanţa realizată”, a declarat Titi Tudor pentru csmploiesti.ro.

LIBER LA NESIMȚIRE! Polițeanu mințea că ploieștenii vin pe jos la paranghelii și din cauza asta nu mută balamucul la Vest! Bulevardul e blocat de mașini lăsate pe treceri, pe trotuare și în porțile riveranilor

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468