
Pugilistele de la CSM Ploiești au boxat la Cupa României la Box pentru Cadete, Junioare, Tineret şi Senioare. Competiția s-a desfășurat, recent, la Eforie Nord, iar sportivele CSM-ului au reuşit să obţină cinci medalii: trei de argint şi două de bronz!
Performanţele fetelor antrenate de Titi Tudor şi Adrian Pîrlogea au fost următoarele:

Medalii de argint
Ştefania Ţăndărescu (48 kg) şi Cristina Căldărariu (51 kg) – senioare;
Maria Ţăndărescu (42 kg) – cadete;
Medalii de bronz
Denisa Bucur (51 kg) – senioare;
Miriam Ghiompirică (54 kg) – tineret.

Maestrul emerit Titi Tudor a spus că evoluția fetelor este bună în condițiile în care nu au reuşit să organizeze prea multe sparringuri pentru acestea:,, Ne-am fi dorit şi ceva aur, dar atât s-a putut la acest moment. Ne întoarcem în sală să muncim mai mult, pentru că fetele au calitate. Oricum, eu sunt mândru de ele şi de performanţa realizată”, a declarat Titi Tudor pentru csmploiesti.ro.




Tensiuni politice la Ploiești: Viceprimarul Săraru (AUR) solicită clarificări publice primarului Polițeanu privind agenda LGBT: „Susțineți un marș LGBT în Ploiești?”
LIBER LA NESIMȚIRE! Polițeanu mințea că ploieștenii vin pe jos la paranghelii și din cauza asta nu mută balamucul la Vest! Bulevardul e blocat de mașini lăsate pe treceri, pe trotuare și în porțile riveranilor






