Recomandări video

Loading videos...

Bani de la Guvern, pentru Ploieşti. Municipiul a primit 53 milioane de lei pentru investiții

Bani de la Guvern, pentru Ploieşti. Municipiul a primit 53 milioane de lei pentru investiții

Premierul Marcel Ciolacu a semnat, astazi, alocarea bugetara din fondul de rezerva pentru mai multe Primarii din tara.

Tensiuni politice la Ploiești: Viceprimarul Săraru (AUR) solicită clarificări publice primarului Polițeanu privind agenda LGBT: „Susțineți un marș LGBT în Ploiești?”

Ploiestiul a primit una dintre cele mai mari sume repartizate (locul patru din totalul UAT-urilor) si anume 53 milioane de lei, banii urmand a fi folositi pentru investitii si alte cheltuieli.

LIBER LA NESIMȚIRE! Polițeanu mințea că ploieștenii vin pe jos la paranghelii și din cauza asta nu mută balamucul la Vest! Bulevardul e blocat de mașini lăsate pe treceri, pe trotuare și în porțile riveranilor

Guvernul a decis, în ședința de astăzi, alocarea sumei de 849 milioane de lei din Fondul de rezervă bugetară la dispoziția Guvernului, prevăzut în bugetul de stat pe anul 2024, pentru asigurarea veniturilor proprii necesare activității curente și finalizarea unor obiective de investiții în 55 de municipii din 37 de județe.

​Liderul partidului primarului Mihai Polițeanu, mesaj de susținere pentru comunitatea LGBT la Bucharest PRIDE 2026

Prin adresa Instituției Prefectului – Județul Prahova nr. 1.517/29.01.2024, au fost transmise proiectul de hotărâre a Guvernului și nota de fundamentare privind alocarea unei sume din Fondul de rezervă bugetară la dispoziția Guvernului, prevăzut în bugetul de stat pe anul 2024, pentru Municipiul Ploiești și Municipiul Câmpina, pentru plata cheltuielilor curente și de capital, se arată în document.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468