
Un barbat de 60 de ani a murit, duminica, decapitat de un tren care circula pe ruta Ploiesti Slănic. Se pare ca acesta s-a sinucis, punând capul pe șină.
„Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Prahova au fost sesizați, la data de 10 mai 2026, cu privire la faptul că, în zona hălții de mișcare Vărbilău, o persoană ar fi fost accidentată mortal de un tren care circula pe ruta Ploiești – Slănic.
Lista completă a Guvernului Tomac. Ce nume noi de miniștri apar – SURSE
La fața locului au intervenit de urgență polițiștii, care au demarat cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor producerii evenimentului. Victima a fost identificată ca fiind un bărbat în vârstă de 60 de ani, din comuna Vărbilău, care prezenta leziuni incompatibile cu viața.
Mecanicul locomotivei a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Trupul neînsuflețit a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Prahova, în vederea efectuării necropsiei.
Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor producerii accidentului, în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă”, a transmis IPJ Prahova.




Bogdan Toader, PSD Prahova: Prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază îi ajută pe români să facă față scumpirilor
VIDEO/ Noi vrem asfalt și apă! Imagini incredibile din cartierul Mimiu. Oamenii, pioni în jocul electoral al primarului Polițeanu






