
Municipiul Ploiesti are un nou viceprimar, in persoana lui Alexandru Sararu, reprezentant al Partidului AUR.
Acesta a fost numit in functie cu sprijinul consilierilor locali si a declarat ca isi doreste sa fie un mediator in administratia locala.
Printre problemele majore pe care le-a identificat se numara criza salubritatii, problemele legate de termoficare, birocratia si orgoliile politice.
Sararu a precizat ca va pune interesul ploiestenilor pe primul loc.
Noul viceprimar a vorbit cu reporterul Phonline.ro despre motivatia sa, provocarile orasului si modul in care vede colaborarea cu primarul si celelalte partide.
Video Phonline.ro
Video PHonline.ro
Loading...




ORAȘUL SE DEZINTEGREAZĂ LA PROPRIU! Copac putrezit prăbușit peste cablurile electrice pe strada Torcători. Ploieștenii, la un pas de moarte în timp ce Polițeanu se ceartă pe Facebook!
Virgil Nanu anunță că Centura Comarnic intră în linie dreaptă: finalizarea lucrărilor este estimată pentru luna august
Mihai Apostolache: „Polițeanu este într-o continuă campanie electorală și uită că a fost ales să administreze acest oraș”






