
Încă un concurent a plecat acasă de la Chefi la cuțite! După o ediție tensionată, cu certuri, decizii în premieră, dar și multe victorii, proba individuală s-a terminat cu o nouă eliminare. Iată cine a plecat acasă de la Chefi la cuțite.
Battle-ul cu numărul 13 i-a pus pe concurenți și pe jurați în fața unor situații fără precedent. Ulterior, la proba individuală au intrat echipele maro și verde, iar tensiunile au crescut și mai mult în bucătăria Chefi la cuțite. Dorința de a-și continua parcursul în competiție i-a motivat pe concurenți.
La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani
Lil K Carter a fost eliminat de la Chefi la cuțite
Irina Fodor a anunțat clasamentul la finalul ediției 30. Cele mai multe puncte au fost obținute de Marina Luca, cuțitul de aur al lui Alexandru Sautner, care a gătit un desert signature cu care a obținut 20 de puncte și s-a întors în bucătărie.
Consilierii PSD Ploiești propun prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii
La finalul clasamentului a fost Lil K Carter, cu o farfurie pentru care a obținut doar cinci puncte. Ghinionul s-a ținut lanț de Alexandru Sautner, pentru că după ce a fost descalificat de la proba de battle, la proba individuală juratul a mai pierdut un concurent. Juratul regretă plecarea lui Lil K Carter, însă a recunoscut că preparatul său nu a fost deloc reușit.
Cum a reacționat concurentul
Lil K Carter a plecat acasă de la Chefi la cuțite recunoscător pentru experiența de care a avut parte. Concurentul a declarat, însă, că regretă că nu va mai face parte din concurs și este nevoit să își ia rămas bun de la colegii săi din echipa verde.




Filiera germană de la conducerea României. Ce îi unește pe Siegfried Mureșan, Ilie Bolojan, Oana Gheorghiu, Dragoș Anastasiu și Dominic Fritz






