
CSM Petrolul Ploieşti „U14” participă, în acest weekend, la European Youth Basketball League Superfinal, Conferinţa Sud. Campionii României vor juca în turneul de la Pecs (Ungaria) din postura de câştigători ai Grupei B preliminare, cu 8 victorii în tot atâtea meciuri disputate!
La competiţie participă opt echipe, iar băieţii pregătiţi de Ionuţ Ivan şi Marian Angelian fac parte dintr-o grupă în care se mai regăsesc Miskolci EAFC, Zsiros Academy Budapesta (ambele din Ungaria) şi Helios Suns Ljubljana (Slovenia). Din cealaltă grupă fac parte Bayern Munchen, Ratgeber Kosarlabda Akademia, U-BT Cluj-Napoca şi ACS Dan Dacian Bucureşti.
Programul echipei ploieștene în faza grupelor este următorul:
CSM Petrolul Ploieşti – Miskolci EAFC (vineri, ora 14:00)
Zsiros Academy – CSM Petrolul Ploieşti (vineri, ora 20:00)
Helios Suns – CSM Petrolul Ploieşti (sâmbătă, ora 12:00)
Semifinalele competiţiei, în care se califică primele două clasate în fiecare grupă, se joacă sâmbătă seară, iar finalele sunt programate duminică dimineaţă. Lotul de jucători pe care Ionuţ Ivan şi Marian Angelian vor conta în Superfinal este următorul: Vlad Borcan, David Iordăchescu, Ciprian Coniac, Alexandru Petre, Andrei Marcu, Ştefan Dobre, David Ilie, Darius Coman, Rareş Tudorie, Andrei Nicolae şi Filip Barbu.




Promisiuni electorale vs. Realitate, ep. 2/ Furnalului – Strada celor o mie de lacuri: Fără asfalt, fără canalizare, fără gaze: Noi pentru ce plătim impozit?
ALO, Primăria Ploiești! Cât timp mai transformăm orașul într-o groapă de gunoi? Festivaluri avem, camere de supraveghere când montăm?
Consilierul AUR din Boldești-Scăeni Răzvan Tănase acuză politizarea proiectului ANL: „Unele apartamente ajung la rude ale primarului Florin Dincă și ale viceprimăriței”






