
Două dintre handbalistele de la CSM Ploieşti, Delia Roşu şi Maria Ioniţă, au fost convocate pentru o nouă acţiune a lotului naţional de cadete al României, programată în perioada 28 martie – 7 aprilie! Fetele se vor prezenta săptămâna viitoare, joi, 28 martie, la Baia Mare, pentru un stagiu centralizat, după care se va merge în Ungaria, la un Turneu Internaţional ce se va desfăşura la Siofok.
Dacă Roşu este o obişnuită a lotului condus de Elena Moise şi Cristian Gherman, cu care a ocupat recent locul al 6-lea la Jocurile Mediteraneene desfăşurate în Muntenegru, în schimb, în cazul lui Ioniţă este vorba despre o revenire sub „tricolor”, ea participând în trecut la diverse stagii de pregătire ale generaţiei 2008-2009. Pregătite la club de Cristi Roşu şi Geta Opincariu, Delia evoluează pe orice poziţie la linia de „9 metri”, iar Maria poate juca atât ca pivot, cât şi ca inter stânga. Cele două handbaliste, împreună cu colegele lor, dar și echipele masculine, vor avea un nou week-end cu meciuri oficiale, după cum urmează:
Sâmbătă, 23 martie, Ora 10:30, Junioare 1, Grupa Valoare 2, Etapa a 3-a
CS Rapid Bucureşti – CSM Ploieşti
Sâmbătă, 23 martie, Ora 14:30, Juniori 2, Grupa Valoare 2, Etapa 1
ACS Sporting Ghimbav – LPS Târgu Jiu
Sâmbătă, 23 martie, Ora 11:00, Junioare 3, Grupa Valoare 2, Etapa a 3-a

ACSO Viitorul Pantelimon – CSM Ploieşti
Duminică, 24 martie, Ora 16:00, Juniori 1, Grupa Valoare 2, Etapa a 2-a
LPS Târgu Jiu – CSM Ploieşti
Duminică, 24 martie, Junioare 2, Grupa Valoare 1, Etapa 1
CSŞ Bacău – CSM Ploieşti




Promisiuni electorale vs. Realitate, ep. 2/ Furnalului – Strada celor o mie de lacuri: Fără asfalt, fără canalizare, fără gaze: Noi pentru ce plătim impozit?
ALO, Primăria Ploiești! Cât timp mai transformăm orașul într-o groapă de gunoi? Festivaluri avem, camere de supraveghere când montăm?
Consilierul AUR din Boldești-Scăeni Răzvan Tănase acuză politizarea proiectului ANL: „Unele apartamente ajung la rude ale primarului Florin Dincă și ale viceprimăriței”






