
27 iunie 2023. Onorata sa particip, alaturi de alti colegi parlamentari, in calitate de membru al Grupului parlamentar de prietenie dintre Camera Deputaților din România și Adunarea Națională a Republicii Franceze, la o întâlnire cu Excelenta Sa, doamna Laurence Auer, Ambasadoarea Frantei la Bucuresti si domnul Jean-Marie Fiévet, Președintele Grupului parlamentar de prietenie franco-roman, din cadrul Adunarii Nationale.
La reuniunea organizată la Ambasada Franței de la București, au fost abordate teme de mare interes pentru ambele tari, precum aderarea României la Spațiul Schengen, cooperarea strânsă dintre Franța și România în domeniul politic, economic, agricol și cel al educației universitare, precum și situația de securitate din regiune.
Am constatat, odata in plus, ca România se bucura de o sustinere traditional solida din partea Franței și avem in continuare nevoie, in contextul actual economic si geopolitic complicat, de sprijinul Frantei si de investitii intr-o serie de domenii-cheie, precum dezvoltarea industriei sau a infrastructurii de transport.
Simona Maya Teodoroiu,
Deputat PSD Prahova




Bogdan Toader, reconfirmat la conducerea PSD Ploiești: „Politica are valoare doar când produce rezultate pentru oameni”
ORAȘUL SE DEZINTEGREAZĂ LA PROPRIU! Copac putrezit prăbușit peste cablurile electrice pe strada Torcători. Ploieștenii, la un pas de moarte în timp ce Polițeanu se ceartă pe Facebook!
Virgil Nanu anunță că Centura Comarnic intră în linie dreaptă: finalizarea lucrărilor este estimată pentru luna august






