
Lucrările la grădinița nouă construită la Florești avansează rapid. Mulți dintre cei care se implică în finalizarea proiectului sunt locuitori ai comunei.
Primarul localității, Simona David, a efectuat, zilele trecute, o nouă vizită de lucru pe șantierul viitoarei grădinițe.
“Am fost, din nou, la Grădinița cu program prelungit pentru a vedea cum se mișcă lucrurile pe șantier. Sunt foarte nerăbdătoare să văd finalul proiectului!
M-a bucurat extrem de mult să aflu că mai mult de jumătate dintre muncitorii care lucrează aici sunt din comuna noastră!
Îi felicit pe această cale pe toți cei implicați în acest proiect, la care eu țin foarte mult, pentru felul în care se fac progrese vizibile într-un timp atât de scurt!”, a declarat Simona David.
Sursa: Telegrama.ro




Promisiuni electorale vs. Realitate, ep. 2/ Furnalului – Strada celor o mie de lacuri: Fără asfalt, fără canalizare, fără gaze: Noi pentru ce plătim impozit?
ALO, Primăria Ploiești! Cât timp mai transformăm orașul într-o groapă de gunoi? Festivaluri avem, camere de supraveghere când montăm?
Consilierul AUR din Boldești-Scăeni Răzvan Tănase acuză politizarea proiectului ANL: „Unele apartamente ajung la rude ale primarului Florin Dincă și ale viceprimăriței”






