Recomandări video

Loading videos...

După ce locuitorii din Blejoi au semnalat poluarea de la Vega, Primaria a sesizat Garda de Mediu

După ce locuitorii din Blejoi au semnalat poluarea de la Vega, Primaria a sesizat Garda de Mediu

Primăria Blejoi a făcut un anunț recent pe rețelele de socializare, răspunzând reclamațiilor locuitorilor din zona Țânțăreni referitoare la poluarea generată de rafinăria Vega.

Consilierul AUR din Boldești-Scăeni Răzvan Tănase acuză politizarea proiectului ANL: „Unele apartamente ajung la rude ale primarului Florin Dincă și ale viceprimăriței”

Acestea includ depunerea unei pulberi pe case și mașini, dar și mirosul înțepător resimțit în zonă.

Europarlamentarul Adrian Axinia (AUR): „Au început să-l lase nervii pe Nicușor Dan”

În urma sesizărilor, Primăria Blejoi a sesizat Garda de Mediu Prahova, instituția abilitată să verifice situația și să aplice sancțiuni, dacă este cazul.

Bogdan Toader, PSD Prahova: Prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază îi ajută pe români să facă față scumpirilor

Totodată, Primăria Blejoi a subliniat că rafinăria se află pe teritoriul Municipiului Ploiești, iar autoritatea locală nu poate interveni dincolo de limitele sale administrative.

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468