Elevul de clasa a opta din Târgu Mureș care și-a bătut crunt diriginta pe holurile școlii a fost exmatriculat. Acesta se poate reînscrie în următorul an, însă la o altă școală.
La mulţi ani, Virgiliu Nanu! Preşedintele CJ Prahova împlineşte azi 52 de ani
Băiatul de 15 ani, care fusese sancționat de mai multe ori pentru comportament nepotrivit, a luat-o la bătaie pe profesoară de supărare că fusese sancționat în urma altui scandal pe care l-a făcut în școală.
Consilierii PSD Ploiești propun prelungirea subvenției la gigacalorie pe perioada verii
Adolescentul a amenințat-o inclusiv cu moartea pe diriginta lui, iar mama acestuia era de față.
Elevul a lovit-o cu pumnii și picioarele în față și abdomen pe profesoară, chiar pe holul școlii El s-a oprit abia în momentul în care a intervenit portarul unității de învățământ. Ulterior, profesoara a fost transportată la spital, iar elevul a fost dus la secția de poliție.
Băiatul a fost reținut pentru 24 de ore și apoi eliberat.




Emil Drăgănescu, administratorul public al Prahovei, mesaj de Ziua Drapelului: „Între Klauss, Dominic sau Siegfried, parcă mai mult îmi plac numele: Sorin, Nicușor, Victor”


