Recomandări video

Loading videos...

Este timpul pentru un campion europen! Performanță reușită de un înotător ploieștean!

Este timpul pentru un campion europen! Performanță reușită de un înotător ploieștean!

Înotătorul de la CSM Ploieşti, Fabian Păun (2009), este campion european de biatlon cu echipa „Under 19” a României, cu prilejul competiţiei continentale ce s-a desfăşurat în localitatea Machico din Insula Madeira (Portugalia), a anunțatcsmploiesti.ro. Sportivul pregătit la club de Tamara Costache şi Ciprian Toma a venit pe 4 la individual, la numai 2 secunde de medaliatul cu bronz, britanicul Oliver Lewis.

Datorită timpului bun realizat, 7:52.84 minute, Fabian a contribuit din plin la medalia de aur obţinută de echipa tricoloră, din care au mai făcut parte Rareş Laiu (medalie de argint la individual, în 7:50.42 minute) şi Alexandru Căpraru (locul 11, în 8:49.76 minute). Argintul le-a revenit sportivilor din Marea Britanie, al căror total a fost cu 15 secunde mai slab decât cel al românilor, iar pe 3 s-a clasat echipa Spaniei. Sursa:csmploiesti.ro

PSD a decis să intre la guvernare. Sorin Grindeanu este propunerea de premier: “Le-am cerut colegilor mei un vot pentru a avea libertate totală în alegerea echipei de miniștri”

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468