Secretara-şefă a Universităţii de Medicină şi Farmacie Carol Davila din Bucureşti, Matei Vali Cătălina, a fost dată dispărută și este căutată de către poliţişti. A fost dată și în urmărire națională, relatează
ACTUALIZARE Femeia a fost găsită fără viață, într-un lac din Capitală, anunță poliția Capitalei.
Cazul a fost preluat de către polițiști din cadrul Serviciului Omoruri, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul București, în vederea stabilirii cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor în care a avut loc evenimentul, mai spun polițiștii.
Știrea inițială.„Astăzi, 18 septembrie 2024, Poliţia Capitalei a fost sesizată cu privire la dispariţia unei femei care a plecat în cursul acestei dimineţi de la adresa de domiciliu din Sectorul 2 şi nu a mai revenit până în prezent. Persoana dispărută se numeşte Matei Vali Cătălina, este în vârstă de 43 de ani”, a transmis Poliţia Capitalei.
Potrivit anunțului de pe pagina pentru persoane dispărute a Poliției Române, femeia a plecat de acasă în jurul orei și de atunci nu se mai știe nimic de ea.
”Astăzi, 18 septembrie 2024, Poliţia Capitalei a fost sesizată cu privire la dispariţia unei femei care a plecat în cursul acestei dimineţi de la adresa de domiciliu din Sectorul 2 şi nu a mai revenit până în prezent. Persoana dispărută se numeşte Matei Vali Cătălina, este în vârstă de 43 de ani”, a transmis, miercuri, Poliţia Capitalei.
Femeia are 160 cm înălțime și greutatea de 60 kg. Când a plecat de acasă, era îmbrăcată cu un pulover gri, pantaloni bleumarin și adidași albi.
„Poliţiştii au demarat procedurile de depistare a persoanei în cauză, aceasta fiind dată în urmărire la nivel naţional. Cei care au văzut-o sau pot oferi detalii sunt rugaţi să anunţe Poliţia Capitalei, apelând numărul unic de urgenţă 112”, a mai transmis sursa citată.
Femeia dispărută este secretara-şefă a Universităţii de Medicină şi Farmacie Carol Davila din Bucureşti.




Pică orașul pe noi, în timp ce administrația Polițeanu organizează drifturi și paranghelii! Podul de la Sud stă să se prăbușească, iar stâlpii de telegraf au început să cadă peste mașini!
ALO, Primăria! Încă un stâlp s-a prăbușit în Ploiești, chiar pe trecerea de pietoni! E al doilea caz în două zile!
Promisiuni electorale vs. Realitate, ep. 2/ Furnalului – Strada celor o mie de lacuri: Fără asfalt, fără canalizare, fără gaze: Noi pentru ce plătim impozit?
