Florentin Pandele, primarul orașului Voluntari și soțul Gabrielei Firea, afirmă că întreg scandal care a dus la demisia soției sale a fost „bine regizat” și că „au reușit sa scape de ea”.
Guvernul Veștea va fi votat AZI: audieri accelerate și vot de învestire programat la 21:30
„Bunul Dumnezeu ne este martor că totul este bine regizat, împotriva Gabrielei și a mea! CEI VINOVAȚI SĂ PLĂTEASĂ! Au reușit sa scape de ea!…”, a reacționat Florentin Pandele pe Facebook la știrea că soția lui și-a dat demisia din funcția de ministrul al Familiei.
Ministrul Familiei, Tineretului și Egalității de Șanse, Gabriela Firea, a demisionat vineri din Guvern după o discuție cu premierul și președintele PSD, Marcel Ciolacu, ca urmare a scandalului „azilelor groazei”. Este a doua demisie după cea a ministrului Muncii, Marius Budăi.
Ea susține că totul a fost o campanie pentru a o împiedica să candideze la Primăria Capitalei.
„Obiectivul demolatorilor mei din multe direcţii este să nu mai intru în cursa pentru Primăria Capitalei! Să nu mă mai aliniez la startul precampaniei! Toate sondajele arată că aş fi câştigat în orice formulă politică”, a spus Firea.




VIDEO/ Nuțu Cămătaru, audiat la Parchetul de pe lângă Judecătoria Ploiești. Este acuzat că ar deține ilegal animale sălbatice
Cel mai violent atac la adresa lui Ilie Bolojan vine chiar din PNL, în timpul congresului: „Un farseur nepriceput, agresiv și încăpățânat. Omoară partidul”. Ceai, cremă de gălbenele și trimiteri la LGBT


