Recomandări video

Loading videos...

Handbalistele Ploieștiului au chemare

Handbalistele Ploieștiului au chemare

Handbalistele Ploieștiului au chemare la lotul national. Deocamdată, la cel de cadete acolo unde va avea loc o actiune de selectie a sportivelor, născute 2010-2011, aceasta urmând să se desfășoare, în perioada 22-24 noiembrie, la Buzau. Echipele CSJ Prahova și CSM Ploiești au trimis la selecția organizată de Federația Română de Handbal șapte handbaliste.

De la echipa junioare 3 a Prahovei, pregătită de Victorina Ioan și Alina Dumitru, vor fi prezente Alexia Radu (inter/centru), Georgiana Sima (inter stang) si Bianca Sora (extrema dreapta).

De la clubul municipal vor merge patru fete: Bianca Marin (portar), Miruna Andronache (centru), Sara Curcan (inter dreapta) şi Ana Maria Filip (extremă stângă).

Acţiunea de la Buzău îi are ca responsabili tehnici pe Gabriela Artene (antrenor principal), Adrian Enache (antrenor secund) şi Florin Ciubotariu (antrenor zonal) şi va fi supervizată din partea FRH de Viorel Mazilu (director tehnic) şi Steluţa Luca (antrenor federal). În fiecare dintre cele 4 centre (Baia Mare, Râmnicu Vâlcea, Buzău şi Bucureşti) vor fi prezente câte 42 de sportive (6 pe fiecare post).

Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar în dosarul mitei electorale. Contestația depusă de primarul Bucureștiului a fost respinsă

Video PHonline.ro

Loading...
Ai o informație care poate deveni ştire?
Scrie-ne pe WhatsApp sau Telegram: 0734.908.468